Kui väsimus murrab sind maha.

Hiina meditsiin usub, et väsimus tekib, kui ei rahuldata inimese teatavaid põhivajadusi. Selleks võib olla ebapiisav une ja puhkuse puudus, toidu ületöötlemisest või erinevate toiduainete halva kombineerimise tõttu ensüümide puudus, kehalise aktiivsuse puudus või eluenergia raiskamine ületöötamisel. Depressioon, emotsionaalsed traumad ja hiljutised haigused võivad tekitada kroonilist väsimust. Kilpnäärme haigused, raua puudus, madal veresuhkur ja pikaajalised haigused on tavalised kroonilise väsimuse põhjusteks.

Olulisemad akupunktid kroonilise väsimuse leevendamiseks:


SAN JIAN SHU V23 Cieaura akupunktuur acupuncture massage osa3 1 - Kroonilise väsimuse leevendamine (2. osa)Punkt Annetada Neerudes – SAN JIAN SHU –
asub 2-3 nimmelüli vahel ehk naba kõrgusel selja keskteljest 1,5 sõrmelaiuse kaugusel. Mõjutamine aitab leevendada nimmevalusid, lumbalgiat, vereloome kahjustusi, hormonaalseid häireid, energia seiskumisi kusepõiekanalis.

Punkt Tahte Asupaik – ZI SHI – asub 2-3 nimmelüli vahel ehk naba kõrgusel selja keskteljest 3 sõrmelaiuse kaugusel (vaata pilti artikli alguses). Mõjutamine aitab leevendada apaatiat ja hirmuseisundit, leevendab aknet ja ekseemi ning energia seiskumisi kusepõiekanalis.

Massažitehnika:
Energia liikumise taastamiseks aktiveeritakse see piirkond. Pane rusikanukid alaseljale ja hõõru nimmepiirkond soojaks, umbes 1,5 minutit.

Yin Tang Cieaura akupunktuur acupuncture massage osa2 31 - Kroonilise väsimuse leevendamine (2. osa)Punkt Kolmas Silm – YIN TANG – asub kulmude vahel keskel, otsmiku- ja ninaluu vahel lohus. Seda punkti masseeritakse lauba piirkonnas olevate peavalude puhul ning uimasuse korral.

Punkti masseerimine aitab vähendada neeru valu, silmade pinget ja väsimust, tasakaalustab käbinääret ning aitab seedimatuse ja õietolmu allergia korral, vähendab ärrituvust, depressiooni ja mentaalset segadust, tugevdab immuunsüsteemi.

Massaažitehnika:
Pane peopesad kokku ja aseta keskmised sõrmed kulmude vahele. Kui küüned on pikad siis aseta akupunktile pöidla üks nukk. Lase välja hingates peal vajuda rinnale. Kui istud laua taga võid panna ka küünarnukid lauale. Vii oma tähelepanu kolmandale silmale. Välja hingates anna kolmanda silma tagustele lihastele justkui kerge korraldus “lõdvestu” ja nii veel mõned korrad. Hinga sügavalt ja luba peal ja ülejäänud kehal lõdvestuda umbes paar minutit.

Kel on  huvi ja tahtmist õppida oma kaela pingeid ise vabastama, õppida peavalusid leevendama loomulikul moel, siis seda on võimalik teha Tallinna Õpetajate Majas toimuvatel kursustel.

Joogatunnid Pärnus ja Tallinnas