Väsimuse bärjääride vabastamine.

Traditsiooniline Hiina meditsiin hindab kroonilise väsimuse sündroomi kui elutähtsa Qi energia puudust. Kroonilise väsimuse sümptomite ilmnemine on justkui keha häirekell, et energiatase on langenud alla normaalset taset. Sellises olukorras on väga tõenäoline, et võib tekkida tõsine haigus. Oluline on seda endale teadvustada ja võtta ette keha energia reservide taastamine.

Lisaks toitumis- ja liikumisharjumuste üle vaatamisele tehke omale igapäev väike akupunktuuri massaaž. Massaaži peaks tegema niikaua kuni energia tase ja enesetunne on head. Kui väsimus on väga suur võiks teha massaaži ka 3 korda päevas. Sugugi ei pea mõjutama kõiki siin artiklites toodud punkte. Tihti on kasu ka üksikute punktide masseerimisest. Nii nagu kõigi muude teraapiatega on ka akupunkt massaažil oluline regulaarsus.

Olulised akupunktid kroonilise väsimuse leevendamiseks.

Nei Guan 6MC Cieaura akupunktuur acupuncture massage - Kroonilise väsimuse leevendamine (3. osa)Akupunkt Sisemine Barjäär – NEI GUAN – asub käes siseküljel, randme painutusvoldist 3 sõrmelaiuse kaugusel, luude vahel. Selle punkti mõjutamine leevendab unetust, närvilisust, seedimatus ja oksendamist. Seda kasutatakse tunnete tasakaalutuse ja krooniliste haiguste korral.

Akupunkturistid kasutavad seda punkti kõigi selliste emotsionaalsete rahulolematuste leevendamiseks, mis puudutavad minu keha, minu tegemisi, minu oskusi ehk kõik mis on minuga “seestpoolt” seotud. Läbis selle punkti on võimalik paremini suhestuda välise maailmaga.

Akupunkt Välimine Barjäär – WAI GUAN – asub randme painutusvoldist 3 sõrmelaiuse kaugusel käes välisküljel, luude vahel. Wai Guan 5TR Cieaura akupunktuur acupuncture massage - Kroonilise väsimuse leevendamine (3. osa)Selle punkti mõjutamine tõstab organismi vastupanuvõimet erinevatele külmetushaigustele ja gripile. Leevendab randme, õlavalu ja reumat. Seda kasutatakse kõikide nakatumiste korral, nii viiruste kui seente puhul. Samuti tunnete tasakaalutuse ja krooniliste haiguste korral.

Hiina meditsiin teab kui inimene on emotsionaalselt tasakaalus siis välised kahjulikud energiad ei pääse kehasse. Kui need on kehasse juba tunginud kasutatakse akupunkti Wai Guan välise barjääri taasloomiseks.

Pane parema käe nimetissõrm Välisele Barjääri punktile ja pöial
sisemise Barjääri punktile. Vajuta punkte umbes minut aega ja
vaheta käsi.

Shen Mai 62V Cieaura akupunktuur acupuncture massage - Kroonilise väsimuse leevendamine (3. osa)

Akupunkt Alguse Pulss –SHEN MAI – asub jala välise peksest 1,5 sõrmelaiust all lohus. Selle akupunktuuri punkti masseerimine aitab kroonilise väsimuse korral.

Punkti mõjutamiseks istu maha, pane jalatallad kokku ja vajuta umbes minut tugevalt mõlema jala punkte korraga.

Kel on  huvi ja tahtmist õppida oma pingeid ise vabastama, õppida peavalusid leevendama loomulikul moel,oma energiaringlust parandama, siis seda on võimalik teha Tallinna Õpetajate Majas toimuvatel kursustel.

Loe artikleid samal teemal:
Kroonilise väsimuse leevendamine (2. osa)
Kroonilise väsimuse leevendamine (1. osa)