Hiina meditsiin soovitab: akupunkt Ming Men, milles energiad ühinevad Ren ja Du kanalites, on otsene värav Qi tugevdamiseks!

Akupunkt EluväravMing Men – asub selja keskteljel, teise nimmelüli all. Umbes naba vastas seljal. Punkti massaaž tugevdab immuunsüsteemi, parandab Qi ringlust, korrastab kuumuse korratusi kogu kehas. See on peamine punkt neeru Qi ja Yang energia toniseerimiseks (neeru ja alaselja valude ning pideva külmetamise puhul). Toniseeritakse impotentsuse ja vähese seksuaal huvi puhul ning erinevate külmast tulenevate menstruaal vaevuste ja ebaregulaarsuse korral. Punkti mõjutatakse ka “Naiste Pideva Külmetamise” sündroomi korral ning toniseeritakse seedehäirete ja kõhulahtisuse puhul.

Ming Men’i kaudu on võimalik kehast kõrvaldada külmust ja niiskust, seetõttu mõjutatakse seda tihti energia vaeguse korral sügistalvisel ajal. Seda punkti mõjutatakse ka tinnituse ja peavalude korral eriti kui alakõht on külm ja pea kuum.

Vastunäidustused:
Mitte mõjutada mokšaga (kuum-mõjutus akupunktuuri sigariga) mehi alla 20 eluaasta.

Massažitehnika:
Aseta rusikad seljale kummalegi poole lülisammast ja hõõru see piirkond kuumaks umbes 1,5 minutit. Lõdvesta käed, raputades neid veidi külgedel, Seejärel vii rusikad uuesti kummalegi poole akupunktuuri punkti Ming Men’i asukohta ning asu kergelt rusikatega seda piirkonda kloppima, liikudes rusikatega kord vasakule, kord paremale poole.Kloppida võiks umbes 5 minutit. Kui alguses käed väsivad tee pause. Kui masseerida ei ole võimalik või soovitakse saada paremaid tulemusi soovitavad akupunkturistid seda punkti mõjutada mokšaga

Akupunktuur’i Facebook’s: http://www.facebook.com/akupunktuur