Tooge elujõudu oma keskpäeva.

9. jaan 2015 | Kategooria: Jooga

Toomas Õunap

kriya jooga õpetaja

 

Kas olete tahtnud proovida joogat, aga pole leidnud aega tänapäeva kiires ja konkurentsitihedas maailmas? Kas olete kuulnud, et jooga on suurepärane stressileevendaja? Samas lõpevad teie tööpäevad alles hilja õhtul, kui ka kõige hilisemad joogatunnid on juba läbi. Hinga sügavalt sisse ja rahulikult välja. Alati leidub lahendus kui vaid piisavalt soovid. Paljudele kiire elutempoga inimestele on ainsaks võimalikuks joogaga tegelemise ajaks lõunapaus.

 

Ükskõik kui kiire on su päev, alati leidub mõni minut oma keha sirutamiseks ja painutamiseks. Alati leiab ka kohvi- või puhkenurk, kus teha mõned hingamisharjutused, mis toovad kehasse energiat – praanat.  Seda müstilist energiat – praanat on püüdnud paljud tõlkida ka eesti keeled. Võimalik, et üks õnnestunum tõlge pärineb Uku Masingult, kes nimetes praanat – väljendunud elujõuks. Lihtsad harjutused keset päeva aitavad aktiveerida kogu keha energiaringlust ja muudavad sinu päeva teisepoole tulemuslikumaks. Harjutuste tulemusel on sinus rohkem elujõudu.  Kui joogalik lõunapaus muutub sinu elu lahutamatuks osaks void märgata, et õhtuks ei väsi sa enam nii ära. Sa jõuad rohkem ja oled ärksam, ka töised tegemised sujuvad paremini.

 

Lihtsaid joogaharjutusi ja hingamistehnikaid õpetavad paljud joogaõpetajad. Joogalikke lõunapause pakuvad paljud joogastuudiod. Vali omale sobiv juhendaja, sobivad harjutused ja muuda need oma igapäevaseks lõunarutiiniks, samasuguseks rutiiniks nagu hammastepesu, ja sinu keha tänab sind selle eest.

 

Kui soovid alustada alles joogaga siis sobivad sulle:

JOOGATUNNID ALGAJATELE TALLINNAS või

JOOGATUNNID ALGAJATELE PÄRNUS