Peavalude korral tuleks omandada vastavate punktide massaažitehnika ja igapäevaselt masseerida kokku umbes 10-15 minutit. Kui on tugeva peavalu perioodid siis ka 2-3 korda päevas. Masseerima peaks regulaarselt nii peavalu korral kui ka peavalu vabal ajal kokku vähemalt 10-15 korda.

Oluline on teada, et kui turi ja kael on pinges, siis tuleks alustada nende lihaste lahti masseerimisega. Tavaliselt kujunevad inimestel välja erinevad punktikombinatsioonid, mille mõjutamine toob valudele leevendust.

Toome siin veel ühe valiku olulisi akupunkte peavalu ja migreeni leevendamiseks:

Punkt Feng Chi ehk “Tuulte Häärber”, asub kukla keskel koljuääre all lohus, umbes ühe sõrmelaiuse kaugusel juuste piirist üles. Selle punkti masseerimine leevendab peavalu, kukla lihaspinget, silma-, nina-, kõrva- ja kurguvaevusi, aitab ergutada mõtlemisvõimet ja vähendab kaelavalu ning jäikust. Pääsed seda akupunkti paremini masseerima, kui kallutad pead tahapoole. Masseeri umbes 2 minutit.

Si Bai Cieaura akupunktuur punk acupuncture massage Vol2 4 250x169 - Peavalu ja migreen (3. osa)
Si Bai. Foto: Andres Treial

Akupunktuuri punkt “Neli Helendust”Si Bai – asub silma keskjoonel põsesarna all. Selle punkti masseerimine leevendab kinnist nina, raskustunnet peas ja ka hambavalu. Vähendab silmade väsimust, punetust, tulitamist. Vähendab paistetust silmade ümber ja parandab näo verevarustust ning jumet. Vajuta umbes minuti jooksul mõlemat punkti samaaegselt.

Tai Chong Cieaura akupunktuur acupuncture massage osa3 3 169x250 - Peavalu ja migreen (3. osa)
Tai Chong. Foto: Andres Treial

Akupunkt “Kõrgem Rünnak” – (H 3) Tai Chong – asub jalaseljal suure ja teise varbaliigese vahel lohus. Punkti mõjutamine aitab vähendada pulseerivat peavalu, silmade väsimust, pohmelust, allergiat, artriiti, pöiakrampe. Aitab puhastada verd ja vererõhku tasakaalustada (nii kõrge kui madala vererõhu puhul). Suru neli sõrme suure ja teise varba liigeste vahele ja venita neid veidike laiali, masseeri kogu vahe läbi. Seejärel vajuta umbes üks minut Tai Chong punti. Sama teisel jalal.

Tavaliselt piisab ainult osade punkide masseerimisest.

Artikkel ilmus www.bioneer.ee 21.03.2011

Loe sarnaseid artikleid:
Hiina meditsiin aitab. Peavalu ja migreen (1 osa); Peavalu ja migreen (2 osa)

Akupunktuur’i Facebook’s: http://www.facebook.com/akupunktuur