Silmadega seonduvad pinged tulenevad tihti sellest, et me kasutame silmi täiskoormusel ja pikka aega väga ühekülgselt. See juhtub siis kui oleme arvuti taga pikka aega keskendunult ja “unustame” puhkepausid, kus silma lihased saaks teha ka muid liikumisi ehk harjutusi.

Silma ümber olevate akupunktuuri punktide regulaarne masseerimine aitab vältida või peatab lühinägelikkuse, aitab parandada enesetunnet ja parandab töövõimet. See ei asenda regulaarset silmade puhkepause ja muid silmaharjutusi, vaid on täienduseks. Tihti on lauba piirkonna peavalud ja unehäired põhjustatud just silmade ülepingest.

Järgnevalt toome välja mõned olulised akupunktid peavalu ja migreeni leevendamiseks:

Cuan Zhu Cieaura akupunktuur acupuncture massage vol2 11 250x169 - Peavalu ja migreen (2. osa)

Cuan Zhu. Foto: Andres Treial

Akupunktuuri punkt „Puuriv Pambus“ (V 2) Cuan Zhu – asub kulmukaare alguses lohus. Selle akupunkti mõjutamine aitab leevendada pea- ja silmavalu, ninakõrva urgete vaevuseid, õietolmuallergiat. Punkti masseerimine aitab vabastada ka silmade pingest, mis on üks peavalu põhjuseid. Vajuta pöialdega alt ülespoole punktile.

Zu Ling Qi Cieaura akupunktuur acupuncture massage osa2 2 169x250 - Peavalu ja migreen (2. osa)

Zu Ling Qi. Foto: Andres Treial

Akupunkt „Pisarate Langemine“ – Zu Ling Qi – asub jala välisküljel, 4. ja 5. varbavahe pikendusel, 2,5 cm varbavahest üles, luudevahelises lohus. Selle masseerimine aitab leevendada pea-, ristluu- ja puusavalusid, õlalihaste pingeid, veepeetust, artriiti ja naiste steriilsust. Masseeri punkti kummalgi jalal umbes 1 minut.

Punkt „Kolmas Silm“ – Yin Tang – asub kulmude vahel keskel, otsmiku- ja ninaluu vahel lohus (vaata pilti artikli alguses). Seda punkti masseeritakse lauba piirkonnas olevate peavalude puhul ning uimasuse korral. Punkti masseerimine aitab vähendada neeruvalu, silmade pinget ja väsimust, tasakaalustab käbinääret ning aitab seedimatuse ja õietolmuallergia korral, vähendab ärrituvust, depressiooni ja mentaalset segadust, tugevdab immuunsüsteemi.

Massažitehnika:
Pane peopesad kokku ja aseta keskmised sõrmed kulmude vahele. Kui küüned on pikad, siis aseta akupunktile pöidla üks nukk. Lase välja hingates peal vajuda rinnale. Kui istud laua taga, võid panna ka küünarnukid lauale. Vii oma tähelepanu “Kolmandale Silmale” (vt pilti artikli alguses). Välja hingates anna kolmanda silma tagustele lihastele justkui kerge korraldus „lõdvestu“ ja nii veel mõned korrad. Hinga sügavalt ja luba peal ja ülejäänud kehal lõdvestuda umbes paar minutit.

Artikkel ilmus www.bioneer.ee 15.03.2011

Loe sarnaseid artikleid:
Hiina meditsiin aitab. Peavalu ja migreen (1 osa); Peavalu ja migreen (3 osa)