Lihtne talvine ninamassaaž

18. dets 2012 | Kategooria: Aastaajad, Hiina meditsiin aitab, Immuunsüsteem, köha, Külmetus ja gripp, Väsimus


Külmal ajal on nina meie esimene kaitseliin. Selleks, et tagada püsiv temperatuur ja piisav niiskus, võiks proovida ninamassaaži. Minnes talvel välja või oodates kedagi külma tuule käes aitab ninamassaaž oluliselt parandada nina verevarustust. See omakorda soodustab sekreedi teket ja aktiveerib limas olevad haigusetekitajatele vastupanu osutavad ained ja ensüümid. Soojenenud nina takistab külma õhu otsejoones kopsudesse liikumist ja väldib seal kahjustuste teket. Ninamassaaž sobib ka ennetava abinõuna külmetuste vältimiseks. Selle lihtsa enesemassaaži võite võiks selgeks õpetada ka lastele, et vältida sügisel ja talvel õues külmetumist. Järgmine lihtne harjutus pärineb Toomas Õunap ‘i koolitustelt.

  • Suru mõlema käe nimetisõrmedega pehmelt ninatiibadele ja hõõru neid üles-alla liigutades 20 korda.  Korda harjutust veidi aja pärast.

Kel on  huvi ja tahtmist oma turjapingeid ise õppida vabastama, õppida erinevaid energiaringlust parandavaid enesemassaaži tehnikaid ja lihtsamaid füsiteraapilise harjutusi siis seda on võimalik teha Tallinna Õpetajate Majas toimuvatel kursustel.

(Allikas: Toomas Õunap)

Krista Link Ajakiri “Naised”

Märksõnad: , , , , , , , , , , , , , ,