Nn külmetushaigusi põhjustavad mitmed viirused, mis soodsates oludes (temperatuur, happesus, niiskus) hakkavad kurgu ja nina limaskestadel kiiresti paljunema. Stress, väsimus ja ülepinge nõrgestavad immuunsüsteemi ja organism ei suuda enam haigusetekitajate ja keskkonna muutustega tõhusalt võidelda.

Punktmassaaž aitab organismil viirustest kiiremini vabaneda. Seetõttu võib esialgu tunduda, et pärast punktmassaaži on haiguse sümptomid hullemad. Tegelikult organism põeb haiguse kiiremini läbi. Punktmassaaž ei ravi haigusi, kuid teatud akupunktide mõjutamine aitab tervisel kiiremini taastuda, tõstab vastupanuvõimet ja aitab hoiduda külmetushaigustest tulevikus.

Kinnine nina
Tihti kaasnevad külmetushaigustega ebameeldivad kinnise ninaga seonduvad vaevused. Allpooled mõned tõhusad akupunktid vaevuste vähendamiseks.

He Gu Cieaura akupunktuur punkt acupuncture massage Vol2 2 250x169 - Külmetushaigused ja gripp (1. osa)“Oru Põhi” või “Tiigri Suu” – He Gu – asub pöidla ja nimetissõrme kokkusurumisel tekkiva valli kõrgemal kohal, vajutades luu suunas. See punkt iseenesest on üks mõjusamaid heaolu ja immuunsüsteemi stimuleerivaid punkte üldse. Samuti leevendab He Gu stimuleerimine külmetuse ja gripinähtusi. NB! Raseduse aeg on selle punkti kasutamine keelatud, kuna võib põhjustada enneaegseid emaka kokkutõmbeid. Läbi selle akupunkti ravitakse ka enamikku pea ja näohaigusi. See on peamine valu leevendav punkt, mis vähendab raskustunnet peas. Kasutatakse pea-, hamba, kaela- seljavalude leevendamiseks. Ka on He Gu ummistusi ja põletikke leevendav akupunktuuri punkt, mistõttu kasutatakse just nohu ja ninakinnisuse korral. Punkti masseeritakse kummalgi käel.

“Pambusega kaetud” – Cuan Zhu – asub kulmu sisenurgas lohus. Leevendab külmetusnähte, ninaurgete vaevusi, lauba peavalu ning silmade väsimust-, punetust ja topeltnägemist, vähendab heinapalavikku. Suru umbes minut mõlema käe pöialdega samaaegselt akupunktidele, seejärel lisa veidi survet ja lase peal vajuda rinnale. Veidi ajapärast vabasta punktid lase peal vajuda rinnale ja lõdvestu. Vaata punkti asukohta pildilt artikli alguses.

Si Bai Cieaura akupunktuur punk acupuncture massage Vol2 4 250x169 - Külmetushaigused ja gripp (1. osa)“Neli Helendust” – Si Bai – asub silma keskjoonel põsesarna all. Leevendab kinnist nina, raskustunnet peas ja ka hambavalu. Vähendab silmade väsimust, punetust, tulitamist. Paistetust silmade ümber. Pingutab lõtvu põselihaseid ja parandab näo verevarustust ning jumet. Pane keskmised sõrmed ninasõõrmete kõrvale ja nimetissõrmed nende kõrvale sarnaluu alla. Vajuta punkte, aeglaselt survet suurendades ja siis lõdvestu. Vajuta niimoodi 5-6 korda.

Ying Xiang Cieaura akupunktuur acupuncture massage Osa1 21 169x250 - Külmetushaigused ja gripp (1. osa)“Lõhnade Vastuvõtt” – Ying Xiang – asub ninatiiva nurga juures lohus. Leevendab kinnist nina ja vähendab vaevusi kõrvaurgete ja sinusiidi korra ning näo paistetust.

Juhul kui nina on ummistunud korralikult (ka põskoopa põletiku korral), Masseeri mõnemaltpoolt pehmelt 2 minutit. See meetod aitab ninaurgete ummistustest kiiremini vabaneda.

Loe sarnaseid artikleid:
Kõrvamassaž külmetuse korral