Kuidas aidata oma keha kevadväsimuse korral?

Kroonilise väsimuse sündroomi põdevate inimestehulk üha kasvab. Seda iseloomustavad pidev väsimus, peavalud, uimasus, kergesti ärrituvus ja depressioon. Sellest tulenevad omakorda järgmised vaevused. Eriti sagedased on nimetatud sümptomid talve lõpus ja kevade alguses, mil keha vastupanuvõime viirustele ja haigustele on vähenenud. Keha immuunsüsteemi nõrgenemisel põhjustab Epstein-Barri viirus kroonilise väsimuse sündroomi.

Hiina meditsiini kohaselt oleneb immuunsüsteemi tugevus maksa, neerude, kopsu ja põrna talitlusest. Seetõttu toome järgnevates artiklites välja olulised akupunktid mida mõjutades parandame immuunsüsteemi, tõstame organismi enesetervendamise võimet ja tugevdame kõiki elundeid.

Olulised akupunktid kroonilise väsimuse leevendamiseks.

Shu Fu Cieaura akupunktuur massage acupuncture osa2 1 - Kroonilise väsimuse leevendamine (1. osa)Akupunkt Elegantne Häärber – SHU FU – asub rangluu all lohus, keskmest 2 sõrme laiuse kaugusel külgedele. Selle punkti mõjutamine tugevdab immuunsüsteemi ja tõstab energia taset ning aitab kõrvaldada takistusi neerukanalis. Leevendab nõrkust ja õhupuudust, hingamisraskusi, astmat ning köha vaevusi. Samuti aitab vähendada ängi ja depressiooni. Akupunkti Shu Fu toniseerimine aitab ergutada neerude tööd, mis juhivad ja reguleerivad Qi energia liikumist ja vabastamist.

Vajuta tugevalt umbes üks minut keskmiste sõrmedega kummalgi pool asetsevaid punkte korraga.

Zusan Li Cieaura akupunktuur acupuncture massage osa2 2 - Kroonilise väsimuse leevendamine (1. osa)Akupunkt Jumalik Maine Ükskõiksus – ZUSAN LI – asub põlvekedrast 4 sõrmelaiust alla ja väliküljele 1 sõrmelaius, lohus. Selle akupunkti mõjutamine tugevdab immuunsüsteemi kogu kehas, see on ka üldtugevdav punkt, parandab lihasttoonust, parandab seedimist ja vähendab väsimust, depressioon, põlve ning silmade probleeme ning peavalu.

Seda punkti peaks toniseerima masseerides seda sõrmenukkidega vastu päeva või vajutama tugevasti. See punkt ergutab immuunsüsteemi tegevust koheselt ja tõstab organismi vastupanu haigustele.

Hiinlased usuvad, et selle punkti regulaarne masseerimine aitab vähendada kinnistumist erinevatesse isudesse (ka söögiisu) ja ihadesse. Seetõttu kasutatakse seda punkti ka erinevates vaimsetes praktikates.

Ging Shu 4B Cieaura akupunktuur acupuncture massage - Kroonilise väsimuse leevendamine (1. osa)Akupunkt Universaalne Annetus – GING SHU – asub jalalaba siseküljel, suure varba taga lohust 3 sõrmelaiust kanna poole. Punkti masseerimine aitab taastada energia ringlust põrnakanalis ja toidab energiaga kogu keha. Aitab ka kõhuvalude puhul.

Punkti mõjutamiseks istu maha, pane jalatallad kokku ja vajuta umbes minut tugevalt mõlema jala punkte korraga.

Kel on  huvi ja tahtmist õppida oma kaela pingeid ise vabastama, õppida peavalusid leevendama loomulikul moel, siis seda on võimalik teha Tallinna Õpetajate Majas toimuvatel kursustel.

Joogatunnid Pärnus ja Tallinnas