SISSEJUHATUS KRIYA JOOGASSE

Märtsis joogatunde ei toimu. Kohe kui joogatunnid jätkuvad anname teada kodulehel ja emaili teel.

Kriya hatha jooga koosneb 17 põhiasendist koos variatsioonidega ning lisaks päikese tervitusest, hingamis-harjutustest ehk pranajaamadest ja lihaslukkudest ehk bandhadest.

Kriya hatha jooga on suunatud füüsilise keha toimimise parandamiseks ja täiusliku tervise saavutamiseks ja säilitamiseks.

Kriya hatha jooga tunnid on erineva süvenemise tasandite ja intensiivsusega, sõltuvalt sellest, kas alles alustatakse või käiakse juba pikemalt joogateel.

Kriya jooga tunnis omandatakse järk-järgult oskus OLLA KOHAL, teadlik kogu asanate sooritamise protsessist nii selle staatilisest kui dünaamilisest osast. Teadlikult pingestades ja lõdvestades vabastatakse blokeeringuid ja aktiveeritakse praana (väljendunud elujõud) voogamine kehas.

Harjutuste vahel õpime vaatlema ja eristama, märkama ja teada saama neid protsesse, mis toimuvad sinu kehas.  Kasutame joogalikke vahendeid selleks, et tulla teadvele, pikendada teadvel olemise aega ja jääda teadvele.

Õpime läbi erinevate konsentratsiooni, meditatsiooni ja lõdvestamise tehnikate paremini valdama oma tähelepanu, mõtete peatamist ja vähendama sõltuvust emotsioonidest.

Kriya hatha joogaõpetaja endast

Jooga teed mööda käies on sisemine kasvamine toimunud järk-järgult. Palju õpitut, omandatut on muutunud elavaks alles läbi isikliku kogemuse. Aastate jooksul omandatud praktilisi kogemusi, kuidas ise, läbi erinevate tehnikate, harjutuste ja võtete, kehapingeid vabastada, jõuda ja jääda teadlikuks, püüan ka teistele õpetada.
toomas - Jooga
kriya hatha jooga õpetaja
lõdvestumise koolitaja,
Toomas Õunap
kontakt: 5 101 272

Jooga teekond

Esimene joogaõpetaja oli Holger Oidjärv. Tema juures õppisin aastatel 1995–2002. 1997 aastast alates olen osalenud Ingvar Villido loengutel ja kursustel, kus ta jagas joogalikke teadmisi inimeseks olemise baastõdedest, teadlikkuse kasutamisest ja alateadvuse mehhanismidest. Läbinud Teadliku Muutuse Kunst (TMK) kõik kursused I-V.

Aastatel 1999-2002 õppisin Neijingi koolis, Hiina Traditsioonilist Meditsiini.

Olen saanud kriya-jooga I, II ja III astme pühitsused ja läbinud kriya hatha jooga õpetajate koolituse õpetajate Durga Ahlundi ja Marshall Govindan Satchitananda juhendamisel aastatel 2004-2006.

2005 ja 2007 aastal toimus palverännak Indiasse koos kriya jooga õpilaste, õpetajate ja Ingvar Villidoga.

2011 aastal läbisin joogateraapia koolitus.

Õpetamise kogemus

2002. aastast olen juhendanud jooga (nii täiskasvanute kui laste) gruppe Tallinnas, Pärnus, Pärnu-Jaagupis, Toris, Paikusel, Suigus ja Kilingi-Nõmmes. Läbiviinud akupunktuuri, enesemassaaži ja lõdvestumise koolitusi, lihaspinge vabastamise seminare ning mälu parandamise kursuseid. Koolitajana korraldanud arvukalt stressi ja lõdvestumise koolitusi, seminare ettevõtetele ja organisatsioonidele.

Vali huvi pakkuva jooga tutvustus altpoolt menüüst

ONLINE HOMMIKUJOOGA - IGA PÄEV

Joogatunnid toimuvad iga päev. Kella 9.00 -ni saab registreerida samaks päevaks. Kell 9.00 saadetakse teile link, mille kaudu saate osa võtta Teile sobival ajal. Joogatund on järelvaadatav 24 tundi. Seega saate hommikujoogast osavõtta ka sama päeva õhtul või järgmine hommikul, sel kellaajal, millal sulle sobib.

Hommikujooga tunni kestvus on 25-30 minutit. Püüa leida kodus selline koht kus sa teisi oma harjutustega ei häiriks. Suurepärane kui sa saaksid igapäev samas kohas harjutusi sooritada. See füüsiline koht hakkab toetama sinu harjutuste sooritamist, tuletab sulle meelde kui sa sealt möödud. Sama on meditatsiooni kohaga. See füüsiline ruum hakkab toetama sinu joogapraktikaid.

Soovitav on eelnevalt enne hommikujooga tunni faili käivitamist istuda veidi mugavas asendis ja kui keha on rahunenud käivitada hommikujooga tunni salvestis.

Peale hommikujooga tundi on suurepärane aeg mediteerimiseks või jooga nidraks.

Peale hommikujooga tundi on sobiv aeg ka märkmeteks. Pane kirja oma edenemised ehk positiivsed muutused ning takistuste märkamised. See annab märku sinu edenemisest ja takistustest, millele on vaja rohkem tähelepanu pöörata. See on õige aeg tuletada meelde erinevaid joogatunnis kogetud taipamisi. Need on just täna ja ainult sulle KASUTAMISEKS. See info ununeb kiiresti kui sa ei fikseeri seda ja veel olulisem on neid taipamisi hakkata kasutama.

Tunnid toimuvad: iga päev. Joogatundi saad registreerida kuni 09.00 hommikul ja link saadetakse kell 9.00. Joogatund on järelvaadatav 24 tundi.

Tunni pikkus: 30-35 minutit

Juhendaja: Toomas Õunap (kriya hatha jooga, lõdvestumise koolitaja, akupunktuur massöör)

Riietus: mugav vabaaja riietus

Sinu panus: üksikkord 3 €, 5 korra pilet 15 €, 10 korra pilet 28 €,

20 korra pilet 48 €, 30 korra pilet 68 €, 50 korra pilet 100 €,

Registreerimine: Registreerimine on läbi Fienta piletimüügi lehe

OSALE 2 300x199 - Jooga

JOOGA ALGAJATELE - TALLINN

Jätkame taas 09. septembril 2020 a.

Turvalise jooga aluste tundmaõppimine, kus omandad joogaharjutused, esmased hingamise ja lõdvestumise tehnikad, mis loovad hea enesetunde ja aitavad tervist korras hoida ja parandada.

Õpime: praktilisi oskusi õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoidmiseks, spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamise harjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka kriya hatha jooga 18 täiuslikku põhiharjutust ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

On väga hea, kui saad osaleda ka järgmistel kursustel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised. Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, terveneda ning tasakaalustuda!

Tunnid toimuvad: igal kolmapäeval kl 19:15 -20:45 Toompuiestee 10 saalis, Tallinnas. Sissepääs hoovist. Hoovis tasuta auto parkimine.

Juhendaja: Toomas Õunap (kriya hatha jooga, lõdvestumise koolitaja, akupunktuur massöör)

Riietus: mugav vabaaja riietus

Kaasa: jooga- või matkamatt

Kursuse tasu: üksikkord 14 €, kuupilet (4 korda) 40 € (õpilastel ja pensionäridel 8/30).

JOOGA ALGAJATELE - PÄRNU

Jätkame taas 08. septembril 2020 a.

Seniks iga päev hommikujooga online tunnid. Vaata lisaks

Tunnis osalejad tutvuvad aasta jooksul lihtsate kuid tõhusate joogaharjutustega ja teadmistega, mis loovad hea enesetunde ja aitavad tervist korras hoida.

Õpime: praktilisi nippe õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoidmiseks, spetsiaalseid harjutusi olulise-mate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamisharjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka kriya hatha jooga 18 täiuslikku põhiharjutust ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

Tunnid toimuvad: teisipäeviti kl 19:15–20.45 Viiking SPA -s, IV korrus, Pärnus

Juhendaja: Toomas Õunap (kriya hatha jooga, lõdvestumise koolitaja)

Riietus: mugav vabaaja riietus Kaasa: jooga- või matkamatt

Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 5101 272

Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

JOOGA EDASIJÕUDNUTELE - TALLINN

Jätkame taas 02. septembril 2020 a.

Jätkame süvenemist kriya hatha jooga harjutustesse. Tutvume erinevate joogaliikidega. Kordame ja omandame keha tasakaalustavaid hingamise tehnikaid. Oluline osa on teadlikuse suurendamisel nii harjutuste tegemise kui pauside ajal, et teadlikus muutuks püsivamaks. Õpime süvendatult avastama oma keha pingeid ja kasutama sobivaid vahendeid nende vabastamiseks.

Tunnid toimuvad: igal kolmapäeval kl 17:30 -19:00, Toompuiestee 10 saalis, Tallinnas. Sissepääs hoovist. Hoovis on tasuta auto parkimine.

Juhendaja: Toomas Õunap (kriya hatha jooga, lõdvestumise koolitaja, akupunktuur massöör)

Riietus: mugav vabaaja riietus

Kaasa: jooga- või matkamatt

Kursuse tasu: üksikkord 14 €, kuupilet (4 korda) 40 € (õpilastel ja pensionäridel 8/30).

JOOGA EDASIJÕUDNUTELE - PÄRNU

Jätkame taas 08. septembril 2020 a.

Seniks iga päev hommikujooga online tunnid. Vaata lisaks

Jätkame süvenemist Krija hatha jooga harjutustesse. Tutvume erinevate joogaliikidega. Kordame ja omandame keha tasakaalustavaid hingamisetehnikaid. Oluline osa on teadlikuse suurendamisel nii harjutuste tegemise kui pauside ajal, et teadlikus muutuks püsivamaks. Õpime süvendatult avastama oma keha pingeid ja kasutama sovivaid vahendeid nende vabastamiseks.

Tunnid toimuvad: teisipäeviti kl 17:30 -19.00 Viiking SPA -s, IV korrus, Pärnus

Juhendaja: Toomas Õunap (kriya hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

Riietus: mugav vabaaja riietus

Kaasa: jooga- või matkamatt

Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

NAISTE JOOGA - PÄRNU

Jätkame taas 09. septembril 2020 a.

Seniks iga päev hommikujooga online tunnid. Vaata lisaks

… on hubane joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud naistele. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

Õpime: praktilisi oskusi õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoid-miseks, spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamise harjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka hatha jooga põhiharjutused ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

Tunnid toimuvad: kolmapäeviti kl 17:30–19.00 Budismikeskuses, Vee tn. 4, Pärnus

Juhendaja: Marge Õunap (hatha jooga)

Riietus: mugav vabaaja riietus

Kaasa: jooga- või matkamatt

Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 5 207 509

Kursuse tasu: üksikkord 8 €, kuupilet (4 korda) 24€ (õpilastel ja pensionäridel 6/22).

HATHA JOOGA - SUIGUS

Jätkame taas Suigus 05. oktoobril 2020 a.

… on hubane joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud naistele. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

Õpime: praktilisi oskusi õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoid-miseks, spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamise harjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka hatha jooga põhiharjutused ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

Tunnid toimuvad: Esmaspäeviti kl 17:30–19.00 Suigu Seltsimajas, Tootsi tee 6, Suigus

Juhendaja: Marge Õunap (hatha jooga)

Riietus: mugav vabaaja riietus

Kaasa: jooga- või matkamatt

Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 5 207 509

Kursuse tasu: üksikkord 6 €

JOOGAKURSUS ENERGIAKESKUSTEST TALLINNAS

Kursus on lükatud edasi sügisesse 2020 !

Seniks iga päev hommikujooga online tunnid. Vaata lisaks

7 nädala pikkuse joogakursuse teemaks on eluvägi inimese sees. Osalejad õpivad tundma oma sisemist vitaalsust ja füüsilisele silmale varjatud omadusi.
Osalejad saavad
juhised 7 tähtsama energiakeskuse leidmiseks kehas ja tšakrate mõjudest ning lisaks materjalid energiakeskuste asukoha ja toime kohta.
Õpime ära
7 erineneva tšakra äratamiseks ja aktiveerimiseks kriya hatha joogast pärinevad asanate paarid. Samuti iga tšakrat aktiveerivad helid (bija mantra). Nende helide lausumine võimaldab saada kontakti oma energiakeskustega, neid aktiveerida ja tasakaalustada.
7 jooga
kursuse jooksul läbime ükshaaval ja põhjalikult kõik energiakeskused ning viimases tunnis liidame kogutud teadmised kokku ning äratame õiges järjekorras kõik seitse keskust, et lubada eluväel oma tervendava ja ergastava vooga toita kogu organismi ja pakkuda kosutust hingele.

   7 peamise energiakeskuse (sanskriti k. tšakra) avastamine, harmooniline aktiveerimine ja tasakaalustamine toimub läbi spetsiaalsete joogaharjutuste, mudrate, pranajaamade ning helide.

   Energiakeskuste äratamise kursust on väga hea läbida igal aastal, kui põhjalikumat puhastust ja ergutust, eriti paralleelselt tervisliku toitumise jälgimisega.


Kursus on mõeldud nii algajatele kui neile, kes jooga praktiseerimisega on eelnevalt kokku puutunud.

Koht: Toompuiestee 10 saal, Tallinnas. Parkimine maja taha on tasuta. Sissepääs maja tagant.


Aeg: 1 kord nädalas, kell 1
8.00-20.00, esmaspäeviti, kokku 7 korda: 


Juhendaja:
kriya jooga õpetaja Toomas Õunap


Hind:
140 eur/km-ga, soodushind pensionäridele ja õpilastele 125 eur

Info ja registreerimine: hathajooga@gmail.com

tel 5 101 272, Toomas Õunap

 

JOOGALAAGER 2020 PÄRNUMAAL

JOOGALAAGRI OSALEJATE GRUPP ON TÄIS ! KOHTUME UUEL AASTAL !

Seniks iga päev hommikujooga online tunnid. Vaata lisaks

 

PATANDŽALI JOOGASUUTRAD

Patandžali joogasuutrad kuulub kahtlemata paari kõige olulisema jooga-alase teose hulka ja ilmub eesti keeles esmakordselt. Käesolev kommenteeritud tõlge pakub praktilist teejuhti kõigile vaimsest arengust huvitatutele ja näitab selgelt, kuidas rakendada Patandžali sügavaid õpetusi argielu igas olukorras.

Soovime selle raamatu avaldamisega aidata kaasa jooga laiemale mõistmisele ja väärtustamisele. Jooga ei ole lihtsalt füüsilise treeningu vorm, millel on tervendav ja terapeutiline mõju, vaid see pakub inimkonnale 21. sajandil lahendusi mitmetele kõige põletavamatele sotsiaalsetele, psühholoogilistele, filosoofilistele ja isegi ökoloogilistele probleemidele. Jooga eesmärgiks pole midagi vähemat kui iga inimese potentsiaali täielik avamine.

Raamatu autor Marshall Govindan Satchidananda on praktiseerinud krija joogat üle 40 aasta ning pühendanud inimesi krija jooga õpetustesse 1988. aastast. Ta on rahvusvahelise Babadži krija jooga õpetajate ühenduse ja krija jooga keskuste eestseisja.