Jooga

kriya hatha jooga õpetaja   

lõdvestumise koolitaja,

Toomas Õunap

Kriya hatha jooga koosneb 17 põhiasendist koos  variatsioonidega ning lisaks päikese tervitusest, hingamis-harjutustest ehk pranajaamadest ja lihaslukkudest ehk bandhadest.

Krija hatha jooga on suunatud füüsilise keha toimimise parandamiseks ja täiusliku tervise saavutamiseks  ja säilitamiseks.

Kriya hatha jooga tunnid on erineva süvenemise tasandite ja intensiivsusega, sõltuvalt sellest, kas alles alustatakse või käiakse juba pikemalt joogateel.

Kriya jooga tunnis omandatakse järk-järgult oskus OLLA KOHAL, teadlik kogu asanate sooritamise protsessist nii selle staatilisest kui dünaamilisest osast. Teadlikult pingestades ja lõdvestades vabastatakse blokeeringuid ja aktiveeri-takse praana (väljendunud elujõud) voogamine kehas.

Harjutuste vahel õpime vaatlema ja eristama, märkama ja teada saama neid protsesse, mis toimuvad sinu kehas.

Õpime läbi erinevate konsentratsiooni, meditatsiooni ja lõdvestamise tehnikate paremini valdama oma tähelepanu, mõtete peatamist ja vähendama sõltuvust emotsioonidest.

 

JOOGA TEEKOND

Õpetaja Holger Oidjärve joogaõpilane aastatel 1995–2002.

1997 aastast alates olen osalenud Ingvar Villido loengutel ja kursustel, kus ta jagas teadmisi inimeseks olemise baastõdedest, teadlikkuse kasutamisest ja alateadvuse mehhanismidest. Läbinud Teadliku Muutuse Kunst (TMK) kõik kursused I-V.

Aastatel 1999-2002 õppisin Neijingi koolis, Hiina Traditsioonilist Meditsiini.

Olen saanud kriya-jooga I, II ja III astme pühitsused ja läbinud kriya hatha jooga õpetajate koolituse õpetajate Durga Ahlundi ja Marshall Govindan Satchitananda juhendamisel aastatel 2004-2006.

2005 ja 2007 aastal toimus palverännak Indiasse koos kriya jooga õpilaste, õpetajate ja Ingvar Villidoga.

2011 aastal läbisin joogateraapia koolitus.

Õpetamise kogemus

2002. aastast olen juhendanud jooga (nii täiskasvanute kui laste) gruppe Tallinnas, Pärnus, Pärnu-Jaagupis, Toris, Paikusel ja Kilingi-Nõmmel. Läbiviinud akupunktuuri, enesemassaaži koolitusi ja lihaspinge vabastamise seminare ning mälu parandamise kursuseid. Koolitajana korraldanud arvukalt stressi ja lõdvestumise koolitusi, seminare ettevõtetes ja organisatsioonide.

Endast

Jooga teed mööda käies on sisemine kasvamine toimunud järk-järgult. Palju õpitut, omandatut on muutunud elavaks alles läbi isikliku kogemuse. Aastate jooksul omandatud praktilisi kogemusi, kuidas ise, läbi erinevate tehnikate, harjutuste ja võtete, kehapingeid vabastada, jõuda ja jääda teadlikuks, püüan ka teistele õpetada.

Kontakt:

tel 5 101 272, hathajooga (ät) gmail.com