Akupunkti massaaž tugevdab oluliselt immuunsüsteemi.
Akupunktuuri massöörid on arvamusel, et liiga palju või liiga vähe energiat teatud energia kanalis nõrgestab immuunsüsteemi ja energia ringlust.

  1. Energia tasakaalutusest põhjustatud väsimus ja emotsionaalne tasakaalutus on hea taimelava lihaspingete ja terviserikete tekkimisele.
  2. Immuunsüsteemi löövad ajutiselt rivist välja ka antibiootikumid. Pärast antibiootikumi ravi on vaja kohene immuunsüsteemi taastada. Sellele pole tänapäeva meditsiin kahjuks piisavalt tähelepanu pööranud.
  3. Hingamisharjutused ehk pranajaamad on oluliseks energiaallikaks kehale. Otsi joogameister, kelle käe all saaksid vastavad tehnikad omandada.
  4. Toitumise osa immuunsüsteemis on oluline. Rafineeritud toiduained nõrgendavad immuunsüsteemi.
  5. Ebapiisav puhta vee joomise kogus on paljude tervise rikete põhjuseks.
  6. Selleks, et tugevdada immuunsüsteemi maksimaalselt muuda oma töö ja puhkuse tasakaalu.
Tai Chong Cieaura akupunktuur acupuncture massage osa3 3 - Immuunsüsteemi taastamine ja tugevdamine (3. osa)

Tai Chong. Foto: Andres Treial

Niisiis, et aidata iseend tagasi heasse tasakaalu on väga tõhus leida aega hingamistehnikate jaoks – nii on võimalik kiirelt taastada energia puudujääk. Kuid sedasorti hästi efektiivseid hingamistehnikaid on soovitatav omadada vaid kogenud joogaõpetaja juhendamisel.
Füüsilisest tööst tekkinud pingeid aitab leevendada ja tugevdada immuunsüsteemi energiakanalite ristumiskohtades asuvate akupunktide mõjutamine.

Akupunkt Kõrgem Rünnak – Tai Chong asub jalaseljal suure ja teise varba liigese vahel lohus. Selle punkti mõjutamine aitab vähendada üldist väsimust, ülepingest tulenevat peavalu, silmade väsimust ja krampe. Lisaks aitab ta pohmeluse, allergia ja artriidi korral. Aitab puhastada verd ja tasakaalustada vere rõhku (nii kõrge kui madala vererõhu puhul).

Massaažitehnika
Suru neli sõrme suure ja teise varba liigeste vahele ja venita neid veidike laiali, masseeri see vahe läbi. Seejärel vajuta umbes 1 minut Tai Chong punkti. Sama teisel jalal.
Kui akupunkt on valulik, näitab see energia takistusi vastavas kanalis. Aja möödumisel põhjustab energi blokeering ka verevarustuse häireid ja tasakaalutust ehk haigusi kehas. Seetõttu hinda valu, kui signaali energia takistustest ja blokeeringutest.

Joogatunnid Pärnus ja Tallinnas 

Loe sarnase sisuga artikleid:
Immuunsüsteemi taastamine ja tugevdamine (2. osa)

Immuunsüsteemi taastamine ja tugevdamine (1. osa)

Akupunktuur’i Facebook’s: http://www.facebook.com/akupunktuur