Räägime punktidest, mis tugevdavad immuunsüsteemi.

Hiina meditsiini aluseks on veendumus, et tasakaalustatud positiivne energia on hea tervise ja emotsionaalse enesetunde kõige olulisem tegur.

Kui on lülitunud sisse negatiivsed emotsioonid, nagu hirm, äng või paanika, on tasakaalustatud energia ringlus oluliselt häiritud ja immuunsüsteem väljalülitunud. Kui see kestab pikemat aega, võimaldab see erinevatel viirustel keha kahjustada.

Stress põhineb hirmu emotsioonil. Tänapäeval pideva stressi olukorras töötamine ja elamine on paljude haiguste põhjuseks. Immuunsüsteem on pikka aega olnud välja lülitatud. Oluline on võtta jõukohased kohustusi, mis vähendavad stressi, liikuda piisavalt, hoida keha puhkuse ja töö tasakaalus. Jooga harjutused, eriti tagurpidi asendid (peapealseis, poolturi-, ja turiseis jne) aitavad aktiveerida immuunsüsteemi. Punktmassaaž ja hingamise harjutused aitavad samuti immuunsüsteemi tugevdada.

Hiina meditsiini järgi põhjustab tegevuste ja töödega liialdamine energia kanalite ummistumise ja nõrgendab immuunsüsteemi.

Akupunkt Energiameri – Qi Hai – asub nabast 2 sõrmelaiust allapoole. Selle mõjutamine tugevdab immuunsüsteemi ja tõstab energia taset. Aitab kõhuvalude, kõhukinnisuse, gaasivalude ja nõrkuse korral. Selle punkti mõjutamine tõstab soolte toonust, tugevdab kuse- ja suguelundeid.

Massažitehnika:
Siruta selg, lõdvesta selja- ja kõhulihased. Pane sõrmeotsad nabale ja asu väljahingates vajutama aeglaselt survet suurendades. Hinga aeglaselt ja sügavalt. Vajuta umbes minut ja siis aeglaselt vähenda survet.

Joogatunnid Pärnus ja Tallinnas vaata lisaks


Akupunktuur’i Facebook’s: http://www.facebook.com/akupunktuur