Mälukoolitus

Mäluvõimekus ja meenutamise oskus kahanevad võrdeliselt interneti (googeldamine) ja nutiseadmete pealetungiga meie igapäeva ellu.

-           Kuidas paremini meelde jätta ja kiiremini meenutada. Kursus keskendub inimese erinevatele võimalustele aidata kaasa oma mõtteselgusele ja soodustada paremat mäletamist. Mis on mälu? Kuidas mälu toimib? Miks ei mäleta ja mida teha teisiti?

-           Paljud meist on kogenud, et faktid ja seosed ei meenu kiiresti või ei meenu üldse. Tihti ei suuda me meenutada inimeste nimesid või tundub õppimine vaevanõudvana. Mida teha, et soodustada meeldejätmist?

-           Õpilaste ja tudengite teadmisi hinnatakse paljuski selle järgi, kui palju nad teavad õpitust ehk HINNATAKSE MÄLU võimekust. Sama kehtib ka erinevatel atesteerimistel ja eksamitel. Hea töötaja teab/mäletab kogu vajalikku töist informatsiooni. Seega on hea mälu paljudes töistes tegemistes üheks edukuse nurgakiviks. Järgnev koolitus annab erinevaid töövahendeid kuidas talletada info efektiivsemalt mällu, selleks et see meenuks paremini.

-           Uurime, kuidas aju töötab erinevate seoste meeldejätmisel, kuidas info salvestub ja kuidas me saame neid teadmisi ära kasutada paremaks meelde jätmiseks.

-           Õpime erinevaid mäluvõtteid ja mälutehnikaid, mis loovad eeldused paremaks meeldejätmiseks ning kuidas õngitseda mälust vajalikku infot.

-           Õpitakse, kuidas otseselt ja kaudselt soodustada oma paremat mälu igapäeva töödes.

-           Koolitusel jagatakse teadmisi mälu soodustavatest ja pärssivatest toiduainetest ja toidulisanditest.

-           Õpime mäluharjutusi, mida kasutavad maailmameistrid.

-           Teeme spetsiaalseid füüsilisi harjutusi ajuverevarustuse parandamiseks.

-           Teeme lihtsamaid verevarustuse häireid (külmad käed jalad, peavalud) vabastavaid tehnikaid.

4 moodulit. 1 moodul 2x 45 minutit

Koolitaja: Toomas Õunap (Mälutreener, lõdvestumise koolitaja, kriya jooga õpetaja)

Info: te: 5 101 272   hathajooga@gmail.com