FENG CHI Tuulte Tiik

Akupunkt Feng Chi ehk eesti keeles „Tuulte Tiik“ asub kukla luu all, kolm sõrmelaiust keskmest, lohus. Hiina meditsiini järgi eemaldatakse läbi selle punkti kehasse tunginud „kahjulikku tuult“. „Kahjuliku tuule“ mõiste alla käivad sageli ka peavalud, mis on külmetuse esimesteks sümptomiteks.

 

Feng Chi. Foto: Andres Treial

Selle punkti masseerimine leevendab peavalu, migreeni, kaelavalu ja -jäikust, koordinatsioonihäired, artriiti, silmade väsimust ja pearinglust.

Massažitehnika:
Pääsed seda akupunkti paremini masseerima, kui kallutad pead tahapoole. Masseeri neid punkte kahe käe pöialdega samaaegselt umbes poole minuti jooksul. Siis tehke paus ja lubage peal vajuda rinnale. Pärast väikest pausi masseerida samu punkte veel üks kord.

 

 

 

Feng Chi. Foto: Andres Treial

 

Tsentris olev punkt “Tuulte Palee” või “Tuulte Häärber” – Feng Fu – asub kukla keskel koljuääre all lohus, umbes ühe sõrmelaiuse kaugusel juuste piirist üles. Selle punkti masseerimine leevendab peavalu, kukla lihaspinget, silma-, nina-, kõrva- ja kurguvaevusi, aitab ergutada mõtlemisvõimet ja vähendab kaelavalu ning jäikust.

Massažitehnika:
Pääsed seda akupunkti paremini masseerima, kui kallutad pead tahapoole. Masseeri umbes 2 minutit.