Akupunktuur

Hua Shou. Expression of the fourteen meridians.

Viimastel aastakümnetel on akupunktuur saanud väga populaarseks nii Eestis kui kogu maailmas kuna võimaldab peaaegu kõiki erinevaid VALU põhjuseid väga oluliselt leevendada. Valu on sinu keha karje. Miliganes sinu kehal on probleem nagu artriit, migreen, kaela või seljavalu, angiin või valulik menstruatsioon jne, sinu keha räägib läbi valu. Liigeste valu võib näiteks rääkida vigastustest, ülekaalust, ebaõigest liikumisest või asendistest, mis põhjustab muutusi liigeste vahelises ruumis.
Akupunktuuriga on võimalik muuta neid ja ka teisi (külmetus, uneprobleemid) tasakaalutusest tulenevaid põhjuseid ja leevendada valu pelgalt õigeid punkte kehal stimuleerides.

Akupunktuuri teraapia kavatsus on edendada tervislikku elulaadi ja leevendada valu ja kannatusi. Meetod kuidas see saavutatakse võib tunduda paljudele veider ja müstiline kuigi on aastatuhandete vältel läbi testitud ja tänapäevalgi veel kasutusel. Perspektiiv läbi mille akupunkturist näeb tervist ja haigusi on kontseptsioonid “vitaalne energia“, „energia tasakaal“, „energia tasakaalutus“. Justkui Lääne meditsiini doktor uurib kuidas veri ringleb ja kuidas sõnumeid antakse läbi nävisüsteemi nii hindab akupunkturist vitaalse energia liikumist ja jaotumist läbi  meridiaaanide ja kanalite ringluse.

Akupunkturisti töövahendid on nõelad, mokša ja punktmassaaž.

Akupunkturist on võimeline mõjutama tervist ja haigusnähte stimuleerides vastavaid energiakanalite punkte, mida nimetatakse akupunktideks. Nende mõjutamise eesmärk ei sõltu sellest viisist kuidas sa neid punkte mõjutad, kas nõeltega – nõelravi, mokšaga – mokšateraapia (kuum-mõjutus akupunktuuri sigariga), masseerides – akupressuuriga. Eesmärk erinevatel akupunkt teraapia viisidel on sama – korrigeerida „vitaalset energiat“ nii, et vajalik hulk jõuaks vajalikku kohta õigel ajal. See võimaldab sinu kehal tervendada end ise. Akupuntuuri teraapia on tõhus unetuse ja energia puuduse korral. Samuti on tõestust leidnud akupunktuur teraapia valu leevendavad mõjud.

* * *

Vali huvipakkuva akupunkti tutvustus kõrvalt menüüst! > > > >