Jooga

jooga

lõdvestumise koolitaja,

Toomas Õunap

Krija hatha jooga koosneb 18 asendist – asanast, teatud hingamisharjutustest – pranajaamadest ja lihaslukkudest – bandhadest. Kogu kompleksi õpitakse erinevatel süvenemisastmetel.

Krija hatha jooga ehk füüsilisele kehale suunatud harjutused on füüsilise keha optimaalse toimimise ning täiusliku tervise saavutamise ja säilitamise alustala. Harjutusi tehes kasutatakse tasakaalustatult pingestamisi ja lõdvestust, mis paneb kehas liikuma elujõu ehk praana, mille tulemusel vabanevad stressist põhjustatud pinged ja suureneb vitaalsus.

„Sisemine“ haridus

Õpetaja Holger Oidjärve joogaõpilane aastatel 1995–2002.

1997 aastast alates olen osalenud Ingvar Villido loeng-kursustel, kus ta jagas teadmisi inimeseks olemise baastõdedest, teadlikkuse kasutamisest ja alateadvuse mehhanismidest.

Aastatel 1999-2002 õppisin Neijingi koolis, Hiina Traditsioonilist Meditsiini.

Olen saanud krija-jooga I, II ja III astme pühitsused ja läbinud krija hatha jooga õpetajate koolituse õpetajate Durga Ahlundi ja Marshall Govindan Satchitananda juhendamisel aastatel 2004-2006.

2005 aastal toimus palverännak Indiasse koos krija jooga õpilaste, õpetajate ja Ingvar Villidoga.

2011 aastal läbisin joogateraapia koolitus.

Õpetamise kogemus

2002. aastast olen juhendanud jooga (nii täiskasvanute kui laste) gruppe Tallinnas, Pärnus, Pärnu-Jaagupis, Toris, Paikusel ja Kilingi-Nõmmel. Läbiviinud akupunktuuri, enesemassaaži koolitusi ja lihaspinge vabastamise seminare ning mälu parandamise kursuseid.

Endast

Jooga teed mööda käies on sisemine kasvamine toimunud järk-järgult. Palju õpitut, omandatut on muutunud elavaks alles läbi isikliku kogemuse. Aastate jooksul omandatud praktilisi kogemusi, kuidas ise, läbi erinevate tehnikate, harjutuste ja võtete, kehapingeid vabastada, jõuda ja jääda teadlikuks, püüan ka teistele õpetada.

Kontakt:

tel 5 101 272, hathajooga (ät) gmail.com